Nagyjaink emlékének őrzése, tisztelgés a múlt nagy írója előtt - 2011. november 30.
A vadászat és a természet szeretete elképzelhetetlen azok tisztelete és megbecsülése nélkül, akik a múltban ezen értékek megőrzésén illetve megismertetésén fáradoztak. Igaz ez szakmai berkeken belül és igaz ez a tollat ragadó vadászok, vadászírok életművére is. Talán kevésbé köztudott, de Jókai mellett a leginkább olvasott írónk Fekete István volt, akinek életét átszőtte a magyar vadászat, vadgazdálkodás és a természet szeretete. Munkássága alatt született műveit 2002. decemberéig több, mint 8 700 000 példányban olvasták. Végzettsége szerint is a természettel való gazdálkodást választotta. Az akkori Magyaróvári Akadémián, mint mezőgazdász végzett 1926-ban. Barátai, vadászbarátai között tudhatta Kittenberger Kálmánt, gróf Széchenyi Zsigmondot és Wass Albertet is. A Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. büszkén és örömmel támogatta a Mosonmagyaróvár önkormányzata és a Zsidanits Közéleti Társaság által kezdeményezett szobor avatást, melyet írói, vadászírói munkássága előtti mementóként állítottak. Az erdei fülesbaglyot ábrázoló bronzszobor ünnepi felavatására 2011. november 19-én került sor a Majorokban. A szobor egyben Hú című regény főhősének is emléket állít. A rendezvény fővédnöke Hoffman Rózsa oktatási államtitkár volt.





