A legelőgazdálkodásról Gyulajon
Némi betekintést enged a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt.-nél folyó szakmai munkába a Vadászlap 2014. októberi számának egyik cikke. Palánki Gábor erdészetvezető írása a Zrt. gyulaji (hivatalos nevén tamási) vadászterületének legelőgazdálkodásával foglalkozik.
Dámtrófea szemle az Óbiródi Vadászháznál
A Hazai Vadász stábja a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. idei dámtrófea szemléjén forgatott. A gyönyörű időben zajlott eseményen többek között beszédett mondott Dr. Bittay Márton Örs, a Földművelésügyi Minisztérium Állami Földekért Felelős Államtitkárságának államtitkára, valamint Gőbölös Péter, a Gyulaj Zrt. vezérigazgatója.
A Gyulaj Zrt. szeptemberi gímtrófea szemléje a levegőből
Gyönyörű időben zajlott a Gyulaj Zrt. dámtrófea szemléje Óbiródon
Nagyszerű időben zajlott a nagyszerű eredményeket hozó októberi dámbarcogás utáni dámtrófea szemle a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt.-nél. Az erdészeti részvénytársaság óbiródi vadászházánál, 2014. november 5-én megtartott ünnepi esemény kiváló alkalom volt, hogy az idei, igencsak figyelemre méltó dámtrófea felhozatal mellett jöjjönek össze a meghívottak.
Az esemény után a Huntingpress.eu vadászati portál készített interjút
Gőbölös Péter vezérigazgatóval:
Gyulaj és a dám jelene, múltja és jövője a Vadászlap hasábjain
Gyulaj történelmét, a világhír kialakulásának kezdetét, valamint a világrekord dámtrófeák rövid történetét is bemutatja a Vadászlap 2014. októberi számának hat oldalas cikke. A múlt felidézése mellett a cikk írója nem mulasztja el a jelennel, sőt a jövővel való foglalkozást sem. Sokat érő, átfogó jellegű írás gyulaj valódi jelentőségéről.
A cikk megnyitásához és olvasásához kérjük klikkeljen az alábbi képre:
A fa, mint megújítható energiaforrás - tanácskozott az MTA PAB Erdészeti és Vadgazdálkodási Munkabizottsága
A fáról, mint megújítható energiaforrásról, annak jelentőségéről, múltjáról, jelenéről és jövőjéről tartottak tanácskozást erdőmérnökök, energetikai szakemberek, kutatók és cégek képviselői a Magyar Tudomány Napja alkalmából Pécsett. A konferencián többek között szó volt a fa mint energetika alapanyag felhasználási lehetőségeiről és az erdőgazdálkodás hőtermelésben való részvételéről....
A cikk teljes anyagát a "Tovább olvasom" opcióra kattintva olvashatják (a kép tovább nagyítható)!







