Ferenc pápa az ökológiai és teremtésvédelmi enciklikán dolgozik
Ferenc pápa ezen a héten
kevesebb találkozót, fogadást vállal, mint általában. Szeretne ugyanis
intenzívebben foglalkozni pápasága második enciklikájával, melynek témája az
ökológia, a teremtésvédelem. A Vatikáni Rádió német szerkesztőségének
beszámolója. Első ízben történik meg, hogy egyházfő enciklikát szentel ennek a kérdésnek. A
Vatikáni Rádió Peter Turkson bíborost, az Igazságosság és Béke Pápai Tanácsának
elnökét kérdezte a körlevél tartalmáról, a ghánai főpásztor azonban
lecsillapította a média érdeklődését: „Egyelőre nem beszélünk tartalmi
kérdésekről. A dikasztérium készített egy vázlatot, amelyet az elmúlt év
júliusában átadtunk a Szentatyának. Ferenc pápa dolgozik ebből az anyagból, ő
dönt a felhasználásáról. Arról sem szeretnék beszélni, hogy mi áll az általunk
összeállított anyagban, mert azzal lehetőséget teremtenénk arra, hogy később
összehasonlítgatások szülessenek. Ezt már megéltük, amikor XVI. Benedek pápa
a Caritas in veritate enciklikát írta. Nem szeretnénk a
Szentatyát kitenni ennek” – mondta a bíboros.






